Chcesz mieć niższy podatek od środków transportu?
Chcesz mieć niższy podatek od środków transportu?

Z pomocą powołanej przez gminę instytucji  „CENTRUM INFORMACJI GOSPODARCZEJ”, od kilku lat umożliwiamy firmom płacenie najniższego w kraju podatku od środków transportu otwierając im oddziały.
Korzystamy z tego samego rozwiązania, które od 15 lat wykorzystują Leasingi.
Oddział ma tu ponad setka firm, a ich liczba stale rośnie.
Pomożemy Ci wykonać 4 proste kroki dzięki, którym będziesz mógł płacić najniższe podatki od środków transportu.

Partnerzy:

KROK 1krok1WYNAJEM BIURA

KROK 2

krok2OTWARCIE
ODDZIAŁU

KROK 3

krok4PRZENIESIENIE POJAZDÓW
DO ODDZIAŁU

 KROK 4krok5ZŁOŻENIE DEKLARACJI
PODATKOWEJ

Obniżymy Twój podatek od środków transportu:

BRAK KONIECZNOŚCI PRZEREJESTROWYWANIA POJAZDÓW

BRAK ZMIAN LICENCYJNYCH

BRAK KONIECZNOŚCI POSIADANIA OSOBNEGO NIP-U DLA ODDZIAŁU

BRAK OBOWIĄZKU PROWADZENIA ODDZIELNEJ KSIĘGOWOŚCI

BRAK OBOWIĄZKU ZATRUDNIANIA PRACOWNIKÓW

Optymalizacja podatku od środków transportu: dlaczego to dobry sposób na oszczędności w transporcie?

Ponoć nie da się uciec od śmierci i podatków. Istnieje jednak parę sposobów, aby przynajmniej ta druga kwestia nie była dla przedsiębiorców aż tak uciążliwa. Jednym z rozwiązań jest optymalizacja podatku od środków transportu. W jakich sytuacjach może z niego skorzystać firma transportowa i… czy aby na pewno to w stu procentach legalne?

Podatek od środków transportu to podatek lokalny, który opłacamy za wszystkie pojazdy powyżej 3,5 tony (nie licząc pojazdów specjalistycznych). Jego wysokość może różnić się w poszczególnych gminach – jedne go obniżają, inne wdrażają sukcesywne i stałe podwyżki aż do pułapu maksymalnego (ustalanego przez rząd). Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją sposoby na jego optymalizację. Z tej metody od ponad 15 lat korzystają leasingi! Na czym polega optymalizacja podatku od środków transportu oraz jakie warunki należy spełnić? Zapytaliśmy o to Bartosza Jaskólskiego, prezesa Centrum Informacji Gospodarczej i specjalistę w dziedzinie podatku od środków transportowych.

Wysokość podatku od środków transportu może być różna w zależności od gminy – różnice sięgają nawet 800 zł. Ponadto w 2018 r. rząd podniósł pułap maksymalny podatku, co w wielu przypadkach spowodowało znaczne podwyżki, często nawet podwojenie stawek. Jak obecnie kształtuje się wysokość podatku, w których gminach jest najtaniej, a w których znacznie drożej??

Link do całego artykułu:
https://www.cargonews.pl/optymalizacja-podatku-od-srodkow-transportu-dlaczego-to-dobry-sposob-na-oszczednosci-w-transporcie-wywiad/